Komunikaty PR

tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack

2024-05-08  |  12:00

Targi Warsaw Pack to wydarzenie dla branży opakowań, którego celem jest zgromadzenie czołowych firm, ekspertów i praktyków związanych z tym sektorem w Polsce i w całym regionie środkowo - wschodniej Europy. To doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń oraz zapoznania się z najnowszymi trendami i innowacjami. Wśród wystawców targów znaleźli się m.in. producenci maszyn pakujących i etykietujących, dostawcy materiałów opakowaniowych i folii, projektanci i producenci opakowań innowacyjnych, a także dystrybutorzy sprzętu do kontroli opakowań. W tej edycji wzięło udział blisko 400 firm z 29 krajów oraz ponad 19 tysięcy zwiedzających, co dodatkowo podkreśla skalę i znaczenie tego wydarzenia.

tesa – profil wystawcy

Firma tesa od blisko 125 lat zajmuje się projektowaniem oraz produkcją technicznych taśm klejących oraz systemowych rozwiązań samoprzylepnych dla klientów przemysłowych i profesjonalnych oraz użytkowników indywidualnych. W swoim portfolio ma łącznie ponad 7000 produktów. Od wielu lat jednym z kluczowych celów strategicznych firmy jest droga ku bardziej zrównoważonemu rozwojowi oraz odpowiedzialność społeczna i środowiskowa. Realizowany jest on poprzez sprawną redukcję emisji, poprawę ekologicznych właściwości produktów i opakowań oraz wypracowywanie odpowiedzialnych praktyk zaopatrzeniowych. Przykładem tych działań jest nowa wersja kultowej taśmy tesa® 4965 Original - tesa® 4965 Original Next Gen. Emisja CO2 przy jej produkcji została zmniejszona o 40%* w porównaniu z jej  poprzednią wersją.

Na Targach Warsaw Pack tesa zaprezentowała szeroką gamę swoich taśm pakowych, które zostały wyprodukowane w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju. Firma podkreśla swoje zaangażowanie w tworzenie bardziej zrównoważonych opakowań poprzez:

  • Stałe pozyskiwanie surowców w bardziej odpowiedzialny sposób
  • Korzystanie z materiałów pochodzenia biologicznego lub z recyklingu
  • Produkcję klejów niezawierających rozpuszczalników
  • Poprawę końcowego okresu użytkowania ich bardziej zrównoważonych rozwiązań

 

Obecni na miejscu eksperci tesy, chętnie doradzali zainteresowanym w kwestii wyboru bardziej zrównoważonych rozwiązań z szerokiego asortymentu firmy, które najlepiej odpowiadałby ich potrzebom.

 

* Redukcja śladu węglowego produktu (PCF) w przypadku nowej taśmy tesa® 4965 Original Next Gen (rolka 50 m × 50 mm, PV0: czerwona folia zabezpieczająca MOPP) w porównaniu z obecną taśmą tesa® 4965 Original (rolka 50 m × 50 mm, PV0: czerwona folia zabezpieczająca MOPP) została obliczona w 2023 r. z uwzględnieniem wartości Cradle-to-Gate, w tym z uwzględnieniem pochłaniania węgla biogennego. Poszczególne wartości PCF dla innych typów pasków zabezpieczających (PV1, PV2, PV4) oraz dodatkowe informacje można znaleźć w naszych obliczeniach porównawczych PCF zgodnych z wymaganiami normy ISO 14067 na stronie tesa.com/4965-report.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Twój czas online - jak wykorzystać go mądrze? Biuro prasowe
2024-05-18 | 10:00

Twój czas online - jak wykorzystać go mądrze?

Prawie 7 godzin dziennie Polacy spędzają na korzystaniu z internetu – tak wynika z najnowszego raportu Digital 2024 Global Overview. To prawie 105 dni w ciągu całego roku i w
IT i technologie Twój czas online - jak wykorzystać go mądrze?
2024-05-18 | 10:00

Twój czas online - jak wykorzystać go mądrze?

Prawie 7 godzin dziennie Polacy spędzają na korzystaniu z internetu – tak wynika z najnowszego raportu Digital 2024 Global Overview. To prawie 105 dni w ciągu całego roku i w
IT i technologie Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u
2024-05-17 | 13:45

Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u

Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media i PR

Komunikacja celów środowiskowych w centrum zainteresowania biznesu. Takich informacji coraz częściej szukają konsumenci

Z roku na rok coraz więcej firm kładzie nacisk na kwestie zrównoważonego rozwoju. Trend ten lata temu rozpoczęły przedsiębiorstwa świadome swojego wpływu na środowisko naturalne, klimat i lokalne społeczności, w których funkcjonują. Obecnie coraz częściej katalizatorem napędzającym tego typu działania są wymagania konsumentów, którzy oczekują od firm takiej odpowiedzialności, a także coraz większa presja regulacyjna ze strony UE. Z każdym rokiem przybywa deklaracji biznesu dotyczących ograniczania emisji, dążenia do neutralności klimatycznej i nowych, prośrodowiskowych inicjatyw. – Teraz cała sztuka w tym, żeby te działania dobrze komunikować – mówi Aleksandra Majda, ekspertka ESG Impact Network i Agencji Go Green.

Bankowość

Przewodniczący KNF: Niepokoi nas ograniczone zainteresowanie przedsiębiorców inwestycjami. To wpływa na niski popyt na kredyty inwestycyjne

W I kwartale 2024 roku banki poprawiły wyniki, mimo że bazą porównawczą jest znakomity dla nich 2023 rok. Mają więc możliwości udzielania kredytów firmom na rozwój. Problemem jest jednak wstrzemięźliwa postawa samych przedsiębiorstw w zaciąganiu pożyczek inwestycyjnych oraz poszukiwaniu innych źródeł finansowania inwestycji. Bolączką polskiego rynku jest zwłaszcza słabość rynku kapitałowego, czyli finansowania poprzez giełdę.

Przemysł

Trwają intensywne przygotowania do polskiej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Siedem eksperymentów jest już w trakcie budowy

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w kosmosie, wpływ długotrwałego pobytu w kosmosie na zdrowie psychiczne, ale też na układ odpornościowy – to niektóre z obszarów eksperymentów, które zostaną przeprowadzone w warunkach mikrograwitacji podczas pierwszej polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W ubiegłym tygodniu Europejska Agencja Kosmiczna podpisała siedem kontraktów na ich realizację z polskimi instytucjami i firmami. – Ta lista będzie się wydłużać i mam nadzieję, że wszystkie wybrane 18 projektów poleci na stację kosmiczną – mówi Sławosz Uznański, astronauta, który będzie przeprowadzać te eksperymenty na orbicie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.